SFN | Swedish Football Network

Historiska resultat

1991

1991

Uppsala 86ers 9 0 1 392 124 18
Danderyd Mean Machine 8 0 2 261 123 16
Kristianstad C4 Lions 5 0 5 204 179 10
Limhamn Griffins 4 0 6 169 220 8
Stockholm City Wildcats 3 0 7 140 281 6
Göteborg IFS Giants 1 0 9 96 335 2
4/5 Göteborg – Danderyd 0-66
5/5 Kristianstad – Stockholm 18-0
Limhamn – Uppsala 0-34
11/5 Danderyd – Uppsala 30-26
Limhamn – Kristianstad 20-7
12/5 Stockholm – Göteborg 23-9
18/5 Göteborg – Kristianstad 7-28
Uppsala – Stockholm 44-14
19/5 Danderyd – Limhamn 35-13
25/5 Limhamn – Göteborg 35-13
Stockholm – Danderyd 6-33
26/5 Kristianstad – Uppsala 16-36
2/6 Kristianstad – Danderyd 7,15
Limhamn – Stockholm 28-16
Uppsala – Göteborg 44-14
8/6 Göteborg – Uppsala 16-48
9/6 Danderyd – Kristianstad 7-17
Stockholm – Limhamn 22-20
15/6 Göteborg – Limhamn 12-20
Uppsala – Kristianstad 46-12
16/6 Danderyd – Stockholm 30-17
29/6 Kristianstad – Göteborg 36-12
Stockholm – Uppsala 6-60
30/6 Limhamn – Danderyd 13-14
6/7 Kristianstad – Limhamn 37-6
Uppsala – Danderyd 24-21
7/7 Göteborg – Stockholm 13-6
24/8 Danderyd – Göteborg 29-0
25/8 Stockholm – Kristianstad 30-26
Uppsala – Limhamn 30-14
31/8 Semifinal: Uppsala – Limhamn 46-21
1/9 Semifinal: Danderyd – Kristianstad 23-24
15/9 Final: Uppsala – Kristianstad 30-10

1992

1992

Limhamn Griffins 6 0 0 168 86 12
Uppsala 86ers 5 0 1 200 106 10
Danderyd Mean Machine 4 0 2 120 121 8
Kristianstad C4 Lions 3 0 3 120 113 6
Arlanda Jets 2 0 4 102 101 4
Göteborg Giants 1 0 5 153 211 2
Alelyckan Sundevils 0 0 6 95 220 0
26/4 Limhamn – Kristianstad 32-12
2/5 Arlanda – Uppsala 12-26
Göteborg – Alelyckan 53-30
3/5 Limhamn – Danderyd 28-20
9/5 Alelyckan – Danderyd 25-26
Arlanda – Göteborg 28-6
16/5 Danderyd – Arlanda 10-7
Kristianstad – Alelyckan 29-14
Uppsala – Limhamn 16-28
23/5 Arlanda – Kristianstad 13-24
Göteborg – Limhamn 20-29
Uppsala – Alelyckan 52-6
30/5 Danderyd – Göteborg 43-41
Kristianstad – Uppsala 22-38
6/6 Danderyd – Kristianstad 7-0
Göteborg – Uppsala 24-48
7/6 Alelyckan – Limhamn 6-30
13/6 Kristianstad – Göteborg 33-9
Uppsala – Danderyd 20-14
14/6 Limhamn – Arlanda 21-12
21/6 Alelyckan – Arlanda 14-30
27/6 Kvartsfinal: Danderyd – Göteborg 21-8
28/6 Kvartsfinal: Kristianstad – Arlanda 42-6
4/7 Semifinal: Limhamn – Danderyd 14-28
Semifinal: Uppsala – Kristianstad 21-13
30/7 SM-final: Danderyd – Uppsala 12-22

1993

1993

Uppsala 86ers 8 0 0 356 135 16
Danderyd Mean Machine 7 0 1 286 116 14
Limhamn Griffins 6 0 2 290 134 12
Kristianstad C4 Lions 5 0 3 329 142 10
Örebro Black Knights 4 0 4 162 294 8
Halmstad Eagles 2 0 6 119 272 4
Göteborg Giants 2 0 6 171 299 4
Stockholm City Wildcats 1 0 7 146 282 2
Arlanda Jets 1 0 7 105 290 2

(Alelyckan drog sig ur)

24/4 Halmstad – Örebro 22-28
Kristianstad – Arlanda 71-0
Limhamn – Stockholm 40-20
25/4 Göteborg – Danderyd 7-33
1/5 Arlanda – Danderyd 0-28
Limhamn – Örebro 33-6
Uppsala – Stockholm 40-8
2/5 Kristianstad – Halmstad 42-0
8/5 Danderyd – Limhamn 27-20
Stockholm – Arlanda 30-12
Uppsala – Göteborg 60-32
Örebro – Kristianstad 6-58
15/5 Arlanda – Göteborg 21-40
Kristianstad – Limhamn 18-35
Stockholm – Halmstad 26-28
18/5 Danderyd – Uppsala 13-38
22/5 Göteborg – Stockholm 29-12
Limhamn – Halmstad 48-12
Uppsala – Kristianstad 41-28
Örebro – Arlanda 27-14
29/5 Arlanda – Limhamn 13-32
Halmstad – Göteborg 21-16
Uppsala – Örebro 78-13
30/5 Kristianstad – Danderyd 23-28
5/6 Danderyd – Örebro 50-6
Halmstad – Uppsala 5-34
Limhamn – Göteborg 61-14
Stockholm – Kristianstad 14-34
11/6 Uppsala – Arlanda 41-15
12/6 Halmstad – Danderyd 10-48
Örebro – Stockholm 40-24
13/6 Göteborg – Kristianstad 18-55
19/6 Arlanda- Halmstad 30-21
Danderyd – Stockholm 59-12
Limhamn – Uppsala 21-24
Örebro – Göteborg 36-15
3/7 Semifinal: Uppsala – Kristianstad 65-49
Semifinal: Danderyd – Limhamn 26-28
30/7 SM-final: Uppsala – Limhamn 36-38

1994

1994

Limhamn Griffins 9 0 0 392 93 18
Stockholm Mean Machine 7 0 2 307 103 14
Kristianstad C4 Lions 7 0 2 199 176 14
Gävle Red Devils 5 0 4 228 210 10
Göteborg Giants 5 0 4 236 247 10
Solna Chiefs 4 0 5 274 202 8
Örebro Black Knights 3 0 6 205 339 6
Uppsala 86ers 2 0 7 164 306 4
Halmstad Eagles 2 0 7 149 287 4
Helsingborg Westcoasters 1 0 8 148 339 2
17/4 Solna – Limhamn 14-40
23/4 Göteborg – Stockholm 34-32
Halmstad – Solna 22-21
Helsingborg – Gävle 28-50
24/4 Kristianstad – Örebro 30-6
Limhamn – Uppsala 42-6
30/4 Gävle – Göteborg 38-6
Stockholm – Halmstad 49-0
Örebro – Helsingborg 30-41
1/5 Uppsala – Kristianstad 0-21
7/5 Gävle – Stockholm 12-38
Helsingborg – Uppsala 28-34
Limhamn – Halmstad 41-14
8/5 Göteborg – Örebro 27-34
Kristianstad – Solna 34-28
14/5 Halmstad – Kristianstad 13-34
Solna – Helsingborg 62-12
Örebro – Gävle 14-28
15/5 Stockholm – Limhamn 6-20
21/5 Gävle – Uppsala 28-8
Kristianstad – Limhamn 27-41
22/5 Göteborg – Solna 34-12
Helsingborg – Stockholm 8-18
Örebro – Halmstad 32-8
27/5 Uppsala – Örebro 42-52
28/5 Halmstad – Göteborg 29-40
Stockholm – Kristianstad 42-0
29/5 Limhamn – Helsingborg 66-0
Solna – Gävle 40-18
4/6 Helsingborg – Kristianstad 6-9
Uppsala – Stockholm 8-52
Örebro – Solna 10-56
5/6 Gävle – Halmstad 26-14
Göteborg – Limhamn 6-42
11/6 Halmstad – Helsingborg 37-18
Kristianstad – Göteborg 19-18
Solna – Uppsala 33-6
12/6 Limhamn – Gävle 37-6
Stockholm – Örebro 44-13
18/6 Helsingborg – Göteborg 7-33
Stockholm – Solna 26-8
Örebro – Limhamn 14-63
19/6 Gävle – Kristianstad 22-25
Uppsala – Halmstad 26-12
22/6 Uppsala – Göteborg 34-38
3/7 Semifinal: Limhamn – Gävle 55-23
Semifinal: Stockholm – Kristianstad 31-34
30/7 SM-final: Limhamn – Kristianstad 37-7

 

1995

1995

Limhamn Griffins 8 0 0 310 135 16
Kristianstad C4 Lions 6 0 2 228 156 12
Solna Chiefs 5 0 3 225 197 10
Göteborg Giants 4 1 3 247 203 9
Stockholm Mean Machine 4 1 3 209 187 9
Gävle Red Devils 3 1 4 163 238 7
Uppsala 86ers 2 1 5 288 319 5
Örebro Black Knights 1 2 5 147 219 4
Lund Vikings 0 0 8 92 255 0
29/4 Göteborg – Uppsala 61-40
Limhamn – Stockholm 38-6
1/5 Gävle – Örebro 21-21
6/5 Gävle – Lund 17-12
7/5 Uppsala – Kristianstad 34-28
Örebro – Göteborg 7-38
8/5 Solna – Stockholm 26-20
13/5 Lund – Limhamn 14-43
Uppsala – Solna 42-43
14/5 Kristianstad – Gävle 47-26
Stockholm – Göteborg 21-21
20/5 Göteborg – Limhamn 24-35
Örebro – Stockholm 14-27
21/5 Gävle – Solna 14-13
Kristianstad – Lund 23-0
27/5 Lund – Solna 2-21
28/5 Göteborg – Kristianstad 21-26
Limhamn – Örebro 34-20
Stockholm – Gävle 49-8
3/6 Solna – Kristianstad 28-36
4/6 Gävle – Limhamn 12-40
Lund – Göteborg 14-28
5/6 Örebro – Uppsala 28-28
10/6 Stockholm – Lund 41-8
Uppsala – Limhamn 21-48
11/6 Kristianstad – Örebro 6-0
Solna – Göteborg 46-34
17/6 Limhamn – Solna 28-7
18/6 Kristianstad – Stockholm 31-3
Uppsala – Gävle 36-51
Örebro – Lund 36-24
26/6 Lund – Uppsala 18-46
1/7 Limhamn – Kristianstad 44-31
2/7 Göteborg – Gävle 20-14
Solna – Örebro 41-21
Stockholm – Uppsala 42-41
8/7 Kvartsfinal: Göteborg – Stockholm 13-16
Kvartsfinal: Solna – Gävle 26-13
16/7 Semifinal: Limhamn – Stockholm 22-7
Semifinal: Kristianstad – Solna 7-12
30/7 SM-final: Limhamn – Solna 0-22

1996

1996

Norra            
Stockholm Mean Machine 5 0 3 188 174 10
Uppsala 86ers 4 0 4 139 123 8
Solna Chiefs 1 0 7 87 264 2
Södra            
Kristianstad C4 Lions 9 0 0 397 112 18
Limhamn Griffins 7 0 2 206 91 14
Göteborg Giants 3 0 6 163 193 6
Örebro Black Knights 1 0 8 75 298 2

Gävle drog sig ur

4/5 Göteborg – Kristianstad 8-20
5/5 Limhamn – Örebro 8-0
6/5 Solna – Stockholm 0-34
11/5 Göteborg – Limhamn 6-19
Uppsala – Solna 24-0
12/5 Kristianstad – Örebro 47-0
19/5 Limhamn – Kristianstad 14-27
Stockholm – Uppsala 12-3
Örebro – Göteborg 24-12
25/5 Göteborg – Solna 47-6
26/5 Kristianstad – Uppsala 35-21
Örebro – Stockholm 23-28
1/6 Uppsala – Göteborg 18-0
2/6 Solna – Örebro 36-6
Stockholm – Limhamn 0-32
15/6 Göteborg – Stockholm 26-18
16/6 Kristianstad – Solna 57-6
Limhamn – Uppsala 31-6
29/6 Stockholm – Kristianstad 10-57
30/6 Solna – Limhamn 12-32
Uppsala – Örebro 35-0
6/7 Göteborg – Örebro 54-15
Uppsala – Stockholm 15-39
7/7 Kristianstad – Limhamn 40-36
13/7 Limhamn – Göteborg 28-0
Örebro – Kristianstad 7-69
15/7 Solna – Uppsala 6-17
20(7 Stockholm – Solna 48-18
21/7 Kristianstad – Göteborg 45-10
Örebro – Limhamn 0-6
27/7 Semifinal: Kristianstad – Uppsala 41-20
Semifinal: Stockholm – Limhamn 8-22
18/8 SM-final: Kristianstad – Limhamn 20-14

1997

1997

Norra          
Stockholm Mean Machine 9 0 1 439 95 18
Uppsala 86ers 4 0 6 215 312 8
Arlanda Jets 2 0 8 213 372 4
Västerås Roedeers 2 0 8 173 448 4
Södra          
Limhamn Griffins 10 0 0 381 83 20
Kristianstad C4 Lions 5 0 5 342 231 10
Örebro Black Knights 4 0 6 212 268 8
Göteborg Giants 4 0 6 221 387 8
27/4 Kristianstad – Örebro 32-6
3/5 Arlanda – Västerås 42-7
4/5 Göteborg – Örebro 20-42
Limhamn – Kristianstad 32-8
5/5 Stockholm – Uppsala 33-2
11/5 Kristianstad – Göteborg 51-28
17/5 Arlanda – Stockholm 7-52
Göteborg – Limhamn 6-50
18/5 Västerås – Uppsala 26-34
24/5 Göteborg – Arlanda 48-44
Limhamn – Västerås 46-0
Uppsala – Kristianstad 13-38
25/5 Stockholm – Örebro 38-0
31/5 Uppsala – Limhamn 3-45
1/6 Kristianstad – Arlanda 56-0
Stockholm – Göteborg 49-0
Örebro – Västerås 28-29
7/6 Arlanda – Örebro 27-34
Göteborg – Uppsala 29-14
Limhamn – Stockholm 34-9
8/6 Västerås – Kristianstad 18-62
14/6 Arlanda – Limhamn 6-34
15/6 Kristianstad – Stockholm 21-28
Västerås – Göteborg 52-24
Örebro – Uppsala 38-20
19/6 Uppsala – Arlanda 37-27
Västerås – Stockholm 7-48
27/6 Uppsala – Västerås 44-13
28/6 Limhamn – Göteborg 48-14
29/6 Stockholm – Arlanda 49-10
Örebro – Kristianstad 38-26
 5/7 Göteborg – Kristianstad 38-30
Limhamn – Örebro 38-9
6/7 Arlanda – Uppsala 22-34
Stockholm – Västerås 92-0
26/7 Uppsala – Stockholm 14-41
27/7 Västerås – Arlanda 21-28
Örebro – Göteborg 7-14
29/7 Kristianstad – Limhamn 18-30
3/8 Örebro – Limhamn 10-24
10/8 Semifinal: Stockholm – Kristianstad 36-12
Semifinal: Limhamn – Uppsala 36-37
24/8 SM-final: Stockholm – Uppsala 28-21

1998

1998

Stockholm Mean Machine 9 0 1 319 58 18
Örebro Black Knights 8 0 2 305 164 16
Tyresö Royal Crowns 7 0 3 288 295 14
Carlstad Crusaders 6 0 4 310 178 12
Kristianstad C4 Lions 5 0 5 155 229 10
Uppsala 86ers 2 0 8 150 238 4
Göteborg Giants 2 0 8 215 265 4
Limhamn Griffins 0 0 10 48 363 0
3/5 Carlstad – Göteborg 48-14
Kristianstad – Limhamn 36-12
Tyresö – Örebro 25-24
Uppsala – Stockholm 0-1 *
10/5 Göteborg – Kristianstad 0-1 *
Limhamn – Carlstad 6-26
Stockholm – Tyresö 26-0
Örebro – Uppsala 21-3
17/5 Carlstad – Kristianstad 46-13
Limhamn – Göteborg 0-0 *
Uppsala – Tyresö 26-39
21/5 Stockholm – Örebro 14-0
24/5 Carlstad – Stockholm 6-29
Kristianstad – Uppsala 13-8
Tyresö – Limhamn 30-0
Örebro – Göteborg 47-26
31/5 Göteborg – Stockholm 8-48
Limhamn – Uppsala 3-34
Tyresö – Carlstad 40-37
Örebro – Kristianstad 34-27
6/6 Uppsala – Göteborg 27-26
7/6 Carlstad – Örebro 6-22
Kristianstad – Tyresö 13-18
Stockholm – Limhamn 49-2
14/6 Göteborg – Tyresö 36-50
Limhamn – Örebro 7-40
Stockholm – Kristianstad 69-0
Uppsala – Carlstad 7-35
28/6 Göteborg – Limhamn 48-12
Kristianstad – Carlstad 6-20
Tyresö – Uppsala 34-29
Örebro – Stockholm 24-6
5/7 Carlstad – Limhamn 76-0
Kristianstad – Göteborg 22-16
Tyresö – Stockholm 18-49
Uppsala – Örebro 16-38
12/7 Göteborg – Carlstad 41-10
Limhamn – Kristianstad 6-24
Stockholm – Uppsala 28-0
Örebro – Tyresö 55-34
19/7 Semifinal: Stockholm – Tyresö 22-9
Semifinal: Örebro – Carlstad 35-15
26/7 SM-final: Stockholm – Örebro 31-10

* Stockholm resp Kristianstad dömdes som segrare, sedan Uppsala och Göteborg använde olicensierade spelare. I matchen Limhamn – Göteborg hade bägge lagen gjort samma misstag, varför 0-0 och ingen poäng utdelades.utdömdes

1999

1999

Stockholm Mean Machine 9 0 1 318 117 18
Carlstad Crusaders 8 0 2 307 131 16
Örebro Black Knights 7 0 3 290 163 14
Arlanda Jets 5 0 5 249 208 10
Kristianstad C4 Lions 4 0 6 135 195 8
Tyresö Royal Crowns 4 0 6 266 283 8
Göteborg Giants 3 0 7 136 316 6
Ystad Rockets 0 0 10 52 340 0
25/4 Stockholm – Arlanda 41-20
1/5 Örebro – Tyresö 50-13
2/5 Göteborg – Carlstad 10-27
Ystad – Kristianstad 14-19
8/5 Arlanda – Örebro 14-31
9/5 Carlstad – Ystad 19-6
Kristianstad – Göteborg 14-0
Tyresö – Stockholm 12-3
16/5 Göteborg – Ystad 31-6
Kristianstad – Carlstad 0-27
Tyresö – Arlanda 24-29
Örebro – Stockholm 17-20
22/5 Arlanda – Ystad 42-7
Carlstad – Tyresö 49-41
23/5 Kristianstad – Örebro 0-24
Stockholm – Göteborg 57-0
29/5 Arlanda – Kristianstad 31-8
30/5 Göteborg – Örebro 0-53
Stockholm – Carlstad 34-14
Ystad – Tyresö 12-45
5/6 Carlstad – Arlanda 20-14
Örebro – Ystad 42-0
6/6 Tyresö – Göteborg 50-14
13/6 Göteborg – Arlanda 19-24
Tyresö – Kristianstad 12-23
Ystad – Stockholm 7-35
Örebro – Carlstad 14-0
18/7 Kristianstad – Stockholm 0-7
25/7 Carlstad- Göteborg 53-6
Kristianstad – Ystad 33-0
Örebro – Arlanda 23-19
26/7 Stockholm – Tyresö 41-14
31/7 Tyresö – Örebro 48-22
1/8 Arlanda – Stockholm 19-28
Göteborg – Kristianstad 38-32
Ystad – Carlstad 0-56
8/8 Arlanda – Tyresö 27-7
Carlstad – Kristianstad 49-14
Stockholm – Örebro 49-14
Ystad – Göteborg 10-18
15/8 Semifinal: Carlstad – Örebro 28-53
Semifinal: Stockholm – Arlanda 42-0
22/8 SM-final: Stockholm – Örebro 48-25

2000

2000

Stockholm Mean Machine 11 0 1 637 146 22
Carlstad Crusaders 9 0 3 428 179 18
Tyresö Royal Crowns 8 0 4 393 225 16
Arlanda Jets 8 0 4 377 410 16
Örebro Black Knights 4 0 8 313 392 8
Uppsala 86ers 1 0 11 211 548 2
Karlskoga Wolves 1 0 11 146 605 2
1/5 Stockholm – Örebro 28-0
6/5 Uppsala – Tyresö 8-26
7/5 Karlskoga – Arlanda 22-39
13/5 Carlstad – Uppsala 38-13
14/5 Arlanda – Tyresö 7-0
Örebro Karlskoga 34-8
21/5 Karlskoga – Stockholm 8-79
Tyresö – Carlstad 13-33
22/5 Uppsala – Arlanda 10-36
28/5 Arlanda – Carlstad 42-22
Stockholm – Tyresö 40-20
Uppsala – Örebro 28-35
3/6 Uppsala – Karlskoga 24-48
4/6 Carlstad – Stockholm 45-0
Örebro – Tyresö 6-27
10/6 Carlstad – Örebro 34-11
11/6 Arlanda – Stockholm 7-54
Tyresö – Karlskoga 60-14
18/6 Karlskoga – Carlstad 6-37
Stockholm – Uppsala 78-3
Örebro – Arlanda 21-41
2/7 Arlanda – Karlskoga 48-6
Tyresö – Uppsala 36-7
Örebro – Stockholm 9-62
6/8 Karlskoga – Örebro 12-53
Tyresö – Arlanda 76-34
Uppsala – Carlstad 7-35
13/8 Arlanda – Uppsala 52-40
Carlstad – Tyresö 21-35
Stockholm – Karlskoga 88-0
19/8 Carlstad – Arlanda 53-0
20/8 Tyresö – Stockholm 7-20
Örebro – Uppsala 63-8
27/8 Karlskoga – Uppsala 14-40
Stockholm – Carlstad 38-10
Tyresö – Örebro 43-27
3/9 Karlskoga – Tyresö 8-53
Stockholm – Arlanda 66-21
Örebro – Carlstad 14-54
10/9 Arlanda – Örebro 47-40
Carlstad – Karlskoga 46-0
Uppsala – Stockholm 20-84
25/9 Semifinal: Stockholm – Arlanda 42-21
Semifinal: Carlstad – Tyresö 7-35
2/10 SM-final: Stockholm – Tyresö 55-17

2001

2001

Stockholm Mean Machine 7 0 2 337 207 14
Tyresö Royal Crowns 6 0 3 275 143 12
Arlanda Jets 6 0 3 343 221 12
Norrköping Panthers 4 0 4 172 198 8
Carlstad Crusaders 4 0 5 268 299 8
Örebro Black Knights 3 0 5 186 240 6
Jamtland Republicans 0 0 8 49 322 0
28/4 Stockholm – Arlanda 33-36
 5/5 Norrköping – Örebro 0-1
12/5 Arlanda – Tyresö 7-25
Örebro – Jamtland 55-14
13/5 Carlstad – Stockholm 12-38
19/5 Carlstad – Tyresö 0-32
30/5 Carlstad – Arlanda 39-66
Tyresö – Stockholm 14-16
2/6 Arlanda – Norrköping 49-20
Stockholm – Örebro 36-24
3/6 Jamtland – Tyresö 7-35
9/6 Carlstad – Örebro 55-0
Jamtland – Stockholm 8-52
Tyresö – Norrköping 46-8
16/6 Arlanda – Jamtland 28-0
17/6 Norrköping – Carlstad 35-30
Örebro – Tyresö 3-30
1/7 Norrköping – Jamtland 41-0
7/7 Carlstad – Jamtland 42-20
Norrköping – Stockholm 23-42
Örebro – Arlanda 17-73
14/7 Arlanda – Carlstad 28-29
Jamtland – Norrköping 0-13
Stockholm – Tyresö 36-39
21/7 Stockholm – Carlstad 52-30
Tyresö – Arlanda 26-35
28/7 Arlanda – Stockholm 21-32
Tyresö – Carlstad 28-31
Örebro – Norrköping 30-32
29/7 Jamtland – Örebro 0-56
4/8 A: Stockholm – Tyresö 30-13
B: Arlanda – Norrköping 39-19
C: Carlstad – Örebro 45-31
D: Jamtland
11/8 E: Tyresö – Arlanda 14-26
F: Norrköping – Carlstad 26-38
G: Örebro – Jamtland 51-6
25/8 Semifinal: Stockholm – Carlstad 40-20
Semifinal: Arlanda – Tyresö 41-42
2/9 SM-final: Stockholm – Tyresö 25-30

Två placeringsomgångar spelades före slutspelet. Dessa gav sen en slutlig placering inför slutspelet. Dessa räknas dock inte in i grundserietabellen och inte heller som slutspelsmacher

2002

2002

Arlanda Jets 9 0 1 458 121 18
Carlstad Crusaders 8 1 1 326 105 17
Tyresö Royal Crowns 8 0 2 269 118 16
Stockholm Mean Machines 5 0 5 252 199 10
Solna Chiefs 4 0 6 151 368 8
Limhamn Griffins 2 1 7 145 177 5
Norrköping Panthers 2 0 8 164 485 4
Göteborg Giants 1 0 9 182 374 2
27/4 Tyresö – Arlanda 24-13
4/5 Tyresö – Norrköping 28-3
 11/5 Arlanda – Norrköping 53-25
Limhamn – Göteborg 9-30
Stockholm – Tyresö 7-12
Solna – Carlstad 6-53
 18/5 Göteborg – Carlstad 18-53
Norrköping – Stockholm 17-26
Solna – Limhamn 20-14
25/5 Arlanda – Stockholm 66-0
Göteborg – Solna 32-34
Limhamn – Carlstad 0-21
1/6 Carlstad – Arlanda 7-14
Göteborg – Norrköping 42-47
Solna – Stockholm 7-55
2/6 Limhamn – Tyresö 12-27
8/6 Arlanda – Göteborg 82-13
Carlstad – Tyresö 27-20
Stockholm – Limhamn 6-0
Solna – Norrköping 57-18
15/6 Göteborg – Stockholm 7-26
Norrköping – Carlstad 14-41
16/6 Limhamn – Arlanda 13-33
25/6 Tyresö – Solna 32-0
29/6 Arlanda – Solna 54-0
Norrköping – Limhamn 20-19
Stockholm – Carlstad 13-14
Tyresö – Göteborg 32-14
6/7 Carlstad – Limhamn 14-14
Norrköping – Tyresö 0-54
Stockholm – Arlanda 20-35
Solna – Göteborg 21-20
13/7 Arlanda – Tyresö 28-19
Carlstad – Göteborg 54-0
Limhamn – Solna 48-0
14/7 Stockholm – Norrköping 85-20
10/8 Göteborg – Limhamn 6-12
Norrköping – Arlanda 0-80
Tyresö – Stockholm 21-14
11/8 Carlstad – Solna 42-6
17/8 Kvartsfinal: Tyresö – Limhamn 27-20
Kvartsfinal: Stockholm – Solna 75-12
24/8 Semifinal: Arlanda – Stockholm 36-45
25/8 Semifinal: Carlstad – Tyresö 31-0
1/9 SM-final: Carlstad – Stockholm 20-28

2003

2003

Carlstad Crusaders 6 1 1 239 54 13
Arlanda Jets 5 1 2 191 172 11
Stockholm Mean Machines 4 0 4 189 178 8
Tyresö Royal Crowns 2 0 6 188 208 4
Solna Chiefs 2 0 6 92 287 4
3/5 Stockholm – Solna 46-6
10/5 Solna – Tyresö 7-35
 11/5 Arlanda – Stockholm 27-34
17/5 Solna – Carlstad 0-41
24/5 Arlanda – Tyresö 14-48
31/5 Tyresö – Carlstad 7-44
7/6 Carlstad – Arlanda 14-17
14/6 Arlanda – Solna 28-0
18/6 Tyresö – Stockholm 12-14
28/6 Stockholm – Carlstad 7-41
26/7 Carlstad – Solna 39-0
2/8 Tyresö – Solna 23-28
9/8 Arlanda – Carlstad 14-14
16/8 Carlstad – Tyresö 24-0
Stockholm – Arlanda 8-10
23/8 Tyresö – Arlanda 34-35
Solna – Stockholm 31-29
30/8 Carlstad – Stockholm 22-9
Solna – Arlanda 20-46
6/9 Stockholm – Tyresö 42-29
13/9 Semifinal: Carlstad – Tyresö 33-12
14/9 Semifinal: Arlanda – Stockholm 25-0
20/9 SM-final: Carlstad – Arlanda 7-14

 

 

 

 

 

 

 

 

2004

2004

Carlstad Crusaders 9 0 1 512 94 18
Stockholm Mean Machines 9 0 1 356 93 18
Arlanda Jets 6 0 4 227 161 12
Solna Chiefs 6 0 4 322 308 12
Tyresö Royal Crowns 4 0 6 274 425 8
Sundsvall Flames 3 0 7 222 436 6
Örebro Black Knights 3 0 7 187 365 6
Jamtland Republicans 0 0 10 134 352 0
1/5 Tyresö – Carlstad 6-54
Stockholm – Arlanda 8-7
8/5 Solna – Örebro 36-7
Sundsvall – Jamtland 47-26
15/5 Arlanda – Tyresö 22-21
Solna – Jamtland 32-6
Örebro – Sundsvall 39-25
22/5 Stockholm – Carlstad 26-21
Sundsvall – Solna 34-41
23/5 Jamtland – Örebro 12-27
29/5 Carlstad – Sundsvall 67-6
Jamtland – Stockholm 12-44
Solna – Tyresö 62-67
Örebro – Arlanda 26-49
5/6 Arlanda – Jamtland 41-0
Solna – Carlstad 18-65
Sundsvall – Tyresö 35-59
Örebro – Stockholm 0-26
12/6 Arlanda – Solna 31-6
Carlstad – Örebro 79-0
Stockholm – Sundsvall 88-6
Tyresö – Jamtland 42-14
19/6 Stockholm – Solna 36-7
Sundsvall – Arlanda 3-38
Tyresö – Örebro 53-33
20/6 Jamtland – Carlstad 0-36
27/6 Carlstad – Arlanda 41-0
27/6 Tyresö – Stockholm 0-50
3/7 Carlstad – Stockholm 33-0
Solna – Sundsvall 42-14
Tyresö – Arlanda 6-14
Örebro – Jamtland 21-14
7/8 Arlanda – Carlstad 25-34
Stockholm – Tyresö 62-7
Sundsvall – Örebro 35-20
8/8 Jamtland – Solna 34-42
14/8 Arlanda – Stockholm 0-16
Jamtland – Sundsvall 16-17
Örebro – Solna 14-36
15/8 Carlstad – Tyresö 79-13
21/8 Kvartsfinal A: Arlanda – Sundsvall 23-12
Kvartsfinal B: Solna – Tyresö 39-64
28/8 Semifinal A: Carlstad – Tyresö 42-12
Semifinal B: Stockholm – Arlanda 35-8
5/9 Final: Carlstad – Stockholm 0-7

2005

2005

Stockholm Mean Machines 8 0 0 327 51 16
Carlstad Crusaders 5 0 3 256 142 10
Göteborg Marvels 4 0 4 190 206 8
Arlanda Jets 3 0 5 246 212 6
Jamtland Republicans 0 0 8 27 435 0
7/5 Arlanda – Carlstad 14-26
Stockholm – Göteborg 37-6
14/5 Carlstad – Göteborg 55-12
15/5 Jamtland – Arlanda 0-58
21/5 Göteborg – Jamtland 32-14
Stockholm – Carlstad 28-6
28/5 Arlanda – Stockholm 14-54
Carlstad – Jamtland 64-0
5/6 Arlanda – Jamtland 72-0
6/6 Göteborg – Carlstad 14-18
11/6 Arlanda – Göteborg 34-38
Stockholm – Jamtland 77-0
18/6 Jamtland – Carlstad 6-55
19/6 Stockholm – Arlanda 40-0
2/7 Carlstad – Stockholm 6-35
Jamtland – Göteborg 0-48
6/8 Carlstad – Arlanda 26-33
Göteborg – Stockholm 12-27
13/8 Göteborg – Arlanda 28-21
Jamtland – Stockholm 7-29
20/8 Semifinal: Carlstad – Göteborg 63-22
27/8 Semifinal: Stockholm – Arlanda 48-0
4/9 SM-final: Stockholm – Carlstad 35-21

 

 

 

 

 

 

 

2006

2006

Stockholm Mean Machines 7 0 1 269 106 14
Carlstad Crusaders 7 0 1 289 139 14
Limhamn Griffins 3 0 5 190 241 6
Arlanda Jets 3 0 5 213 300 6
Jamtland Republicans 0 0 8 115 290 0
6/5 Stockholm – Carlstad* 28-13
13/5 Limhamn – Jamtland 28-8
20/5 Carlstad – Jamtland 41-30
Limhamn – Arlanda 28-14
27/5 Arlanda – Carlstad 7-26
28/5 Jamtland – Stockholm 8-14
3/6 Arlanda – Jamtland 40-33
Limhamn – Stockholm 0-20
14/6 Stockholm – Arlanda 55-19
17/6 Arlanda – Stockholm 26-54
Carlstad – Limhamn 43-42
1/7 Jamtland – Limhamn 22-30
5/8 Carlstad – Arlanda 54-20
Stockholm – Limhamn 47-20
12/8 Limhamn – Carlstad 0-42
Stockholm – Jamtland 45-0
19/8 Arlanda – Limhamn 45-42
Jamtland – Carlstad 6-50
27/8 Carlstad – Stockholm 20-6
Jamtland – Arlanda 8-42
2/9 Semi 1: Stockholm – Arlanda 20-14
Semi 2: Carlstad – Limhamn 46-6
10/9 SM-final: Stockholm – Carlstad 24-21

 

 

 

 

 

 

 

 

2007

2007

Carlstad Crusaders 7 0 1 255 110 14
Limhamn Griffins 5 0 3 184 108 10
Stockholm Mean Machines 5 0 3 218 144 10
Arlanda Jets 3 0 5 152 254 6
Tyresö Royal Crowns 0 0 8 100 293 0
12/5 Carlstad – Limhamn 22-20
Stockholm – Arlanda 31-0
19/5 Arlanda – Tyresö 34-28
Limhamn – Stockholm 43-6
26/5 Carlstad – Arlanda 43-13
Stockholm – Tyresö 41-7
2/6 Stockholm – Carlstad 30-27
Tyresö – Limhamn 7-28
9/6 Limhamn – Arlanda 37-8
Tyresö – Stockholm 14-48
16/6 Arlanda – Carlstad 7-33
Limhamn – Tyresö 20-0
21/6 Tyresö – Arlanda 17-27
5/8 Carlstad – Stockholm 16-6
11/8 Arlanda – Stockholm 37-36
Limhamn – Carlstad 7-19
18/8 Arlanda – Limhamn 26-29
Tyresö – Carlstad 13-40
25/8 Carlstad – Tyresö 55-14
Stockholm – Limhamn 20-0
8/9 Semi 1: Carlstad – Arlanda 46-41
Semi 2: Limhamn – Stockholm 12-0
16/9 SM-final: Carlstad – Limhamn 6-9

 

 

 

 

 

 

 

 

2008

2008

Stockholm Mean Machines 10 1 1 500 176 21
Arlanda Jets 10 1 1 520 197 21
Carlstad Crusaders 9 0 3 492 218 18
Limhamn Griffins 4 0 8 201 373 8
Tyresö Royal Crowns 3 0 9 196 315 6
Göteborg Marvels 3 0 9 126 446 6
STU Northside Bulls 2 0 10 187 497 4
3-maj Arlanda – Göteborg 55-6
Stockholm – STU 59-12
Tyresö – Carlstad 0-20
10-maj Arlanda – Tyresö 35-6
Carlstad – Limhamn 44-15
Göteborg – STU 30-6
17-maj Limhamn – Stockholm 12-19
Arlanda – STU 61-14
Tyresö – Göteborg 7-12
24-maj Arlanda – Limhamn 61-0
Stockholm – Carlstad 30-28
Tyresö – STU 17-8
31-maj Carlstad – STU 70-6
Göteborg – Stockholm 6-42
Limhamn – Tyresö 19-9
7-jun Stockholm – Arlanda 31-31
STU – Limhamn 20-21
8-jun Carlstad – Göteborg 58-24
14-jun Arlanda – Carlstad 35-6
Limhamn – Göteborg 14-20
Stockholm – Tyresö 32-7
28-jun Carlstad – Tyresö 50-0
Göteborg – Arlanda 14-64
STU – Stockholm 6-35
2-aug Limhamn – Carlstad 14-45
STU – Göteborg 9-8
Tyresö – Arlanda 28-32
9-aug STU – Arlanda 14-48
Göteborg – Tyresö 0-35
Stockholm – Limhamn 80-6
16-aug Carlstad – Stockholm 27-24
Limhamn – Arlanda 0-35
STU – Tyresö 52-45
23-aug Stockholm – Göteborg 67-0
STU – Carlstad 28-63
Tyresö – Limhamn 22-14
30-aug Arlanda – Stockholm 21-40
Göteborg – Carlstad 0-43
Limhamn – STU 40-12
6-sep Göteborg – Limhamn 6-46
Tyresö – Stockholm 20-41
7-sep Carlstad – Arlanda 38-42
13-sep Semi: Stockholm – Limhamn 31-22
Semi: Arlanda – Carlstad 34-27
14-sep SS kval: STU – Djurgården 14-34
SS kval: Göteborg – Örebro 13-6
21-sep SM-final: Stockholm – Arlanda 70-39

 

2009

2009

Carlstad Crusaders 10 0 0 490 195 20
Stockholm Mean Machines 8 0 2 372 154 16
Djurgårdens IF 4 0 6 145 205 8
Tyresö Royal Crowns 3 0 7 206 372 6
Arlanda Jets 3 0 7 228 282 6
STU Northside Bulls 2 0 8 194 427 4
1-maj Djurgården – Carlstad 13-28
2-maj Tyresö – Arlanda 27-13
8-maj Tyresö – STU 22-33
8-maj Stockholm – Djurgården 34-0
15-maj Djurgården – Tyresö 17-14
22-maj Arlanda – Carlstad 36-44
23-maj STU – Stockholm 19-34
29-maj Stockholm – Tyresö 26-14
30-maj Arlanda – Djurgården 32-13
Carlstad – STU 61-8
5-jun Carlstad – Stockholm 48-36
6-jun STU – Arlanda 18-40
12-jun STU – Djurgården 0-16
13-jun Arlanda – Stockholm 0-20
Tyresö – Carlstad 27-53
26-jun STU – Tyresö 57-39
27-jun Carlstad – Arlanda 35-20
Djurgården – Stockholm 7-21
31-jul Arlanda – STU 60-34
1-aug Stockholm – Carlstad 39-48
Tyresö – Djurgården 28-20
7-aug Stockholm – Arlanda 42-12
8-aug Djurgården – STU 42-6
14-aug Carlstad – Djurgården 42-3
15-aug Arlanda – Tyresö 15-35
21-aug Tyresö – Stockholm 0-62
22-aug STU – Carlstad 13-55
30-aug Djurgården – Arlanda 14-0
Stockholm – STU 58-6
Carlstad – Tyresö 76-0
13-sep Semi 1: Carlstad – Tyresö 68-7
12-sep Semi 2: Stockholm – Djurgården 28-3
12-sep SS kval 1: Arlanda – Uppsala 44-10
13-sep SS kval 2: STU – Kristianstad 36-11
20-sep SM-final: Carlstad – Stockholm 20-24

2010

2010

Carlstad Crusaders 10 0 0 459 131 20
Stockholm Mean Machines 6 1 3 285 223 13
Tyresö Royal Crowns 5 0 5 275 196 10
STU Northside Bulls 4 1 5 246 305 9
Arlanda Jets 4 0 6 232 268 8
Djurgårdens IF 0 0 10 38 412 0
8-maj Stockholm – Carlstad 13-28
15-maj Arlanda – STU 36-28
Djurgården – Tyresö 6-45
21-maj Tyresö – STU 25-28
22-maj Djurgården – Carlstad 0-44
Stockholm – Arlanda 38-6
29-maj Arlanda – Djurgården 40-0
STU – Stockholm 22-50
30-maj Carlstad – Tyresö 39-14
5-jun Stockholm – Tyresö 42-21
STU – Djurgården 34-20
11-jun Tyresö – Arlanda 27-12
12-jun Stockholm – Djurgården 28-6
STU – Carlstad 30-48
19-jun Arlanda – Tyresö 0-41
20-jun Djurgården – Stockholm 6-25
24-jun Carlstad – Arlanda 42-0
6-aug Tyresö – Stockholm 20-25
7-aug Djurgården – STU 0-34
8-aug Arlanda – Carlstad 22-54
14-aug Djurgården – Arlanda 0-70
Tyresö – Carlstad 14-38
15-aug Stockholm – STU 26-26
21-aug Arlanda – Stockholm 28-12
Carlstad – Djurgården 51-0
STU – Tyresö 6-27
27-aug Tyresö – Djurgården 41-0
28-aug Carlstad – Stockholm 60-26
STU – Arlanda 26-18
4-sep Carlstad – STU 55-12
11-sep Semi 1: Carlstad – STU 40-0
11-sep Semi 2: Stockholm – Tyresö 21-28
18-sep SS-kval: Arlanda – Örebro 28-6
SS-kval: Djurgården – Ystad 7-0
19-sep SM-final: Carlstad – Tyresö 37-15

2011

2011

Carlstad Crusaders 9 0 1 399 103 18
Tyresö Royal Crowns 8 0 2 301 140 16
Stockholm Mean Machines 4 0 6 223 299 8
Örebro Black Knights 3 1 6 162 200 7
STU Northside Bulls 3 0 7 152 289 6
Arlanda Jets 2 1 7 73 279 5
30-apr Arlanda – Stockholm 6-34
30-apr Carlstad – Tyresö 34-28
30-apr STU – Örebro 18-12
6-maj Tyresö – STU 28-6
7-maj Örebro – Arlanda 30-0
14-maj Carlstad – Arlanda 40-7
14-maj Stockholm – Tyresö 33-28
21-maj Carlstad – Stockholm 55-13
21-maj Örebro – Tyresö 7-10
28-maj Arlanda – Örebro 14-14
28-maj STU – Tyresö 22-31
4-jun Arlanda – STU 8-18
4-jun Stockholm – Örebro 41-13
11-jun STU – Carlstad 8-76
11-jun Tyresö – Arlanda 30-0
18-jun Stockholm – STU 23-26
21-jun Örebro – Carlstad 8-30
6-aug Arlanda – Carlstad 0-50
6-aug Tyresö – Stockholm 57-12
12-aug Carlstad – Örebro 35-6
14-aug STU – Stockholm 28-34
20-aug Stockholm – Carlstad 0-28
20-aug Tyresö – Örebro 20-7
27-aug Arlanda – Tyresö 7-48
27-aug Carlstad – STU 39-12
3-sep STU – Arlanda 8-10
3-sep Örebro – Stockholm 37-26
10-sep Stockholm – Arlanda 7-21
10-sep Tyresö – Carlstad 21-12
10-sep Örebro – STU 28-6
17-sep Carlstad – Örebro 54-7
18-sep Tyresö – Stockholm 56-18
17-sep SS kval: Arlanda – Uppsala 27-14
17-sep SS kval: STU – Limhamn 47-27
24-sep SM-final: Carlstad – Tyresö 20-9

2012

2012

Tyresö Royal Crowns 9 0 1 360 152 18
Carlstad Crusaders 8 0 2 303 183 16
Örebro Black Knights 6 0 4 297 251 12
STU Northside Bulls 6 0 4 278 319 12
Arlanda Jets 3 0 7 223 241 6
Uppsala 86ers 2 0 8 166 351 4
Stockholm Mean Machines 1 0 9 142 272 2
14/4 Tyresö Stockholm 49-12
14/4 Örebro Carlstad 25-29
14/4 Arlanda STU 14-21
21/4 Stockholm Carlstad 12-14
21/4 Arlanda Uppsala 21-23
21/4 Örebro Tyresö 33-35
28/4 Tyresö STU 38-21
28/4 Uppsala Örebro 16-27
28/4 Stockholm Arlanda 0-9
5/5 Uppsala STU 16-40
5/5 Arlanda Örebro 21-26
6/5 Carlstad Tyresö 25-23
12/5 STU Stockholm 28-26
12/5 Carlstad Arlanda 27-21
12/5 Örebro Uppsala 54-14
19/5 Stockholm Örebro 34-48
19/5 Uppsala Carlstad 6-42
20/5 Arlanda Tyresö 21-41
26/5 Örebro STU 34-0
26/5 Tyresö Uppsala 48-7
27/5 Carlstad Stockholm 37-0
2/6 Uppsala Arlanda 8-34
2/6 STU Carlstad 27-14
2/6 Stockholm Tyresö 0-13
9/6 Arlanda Stockholm 28-20
9/6 STU Tyresö 12-53
10/6 Carlstad Örebro 47-17
16/6 Uppsala Stockholm 26-12
16/6 Tyresö Örebro 42-6
16/6 STU Arlanda 48-41
24/6 STU Uppsala 47-30
24/6 Tyresö Carlstad 18-15
30/6 Stockholm Uppsala 26-20
1/7 Carlstad STU 53-34
1/7 Örebro Arlanda 27-13
Semifinaler
7/7 Tyresö STU 69-6
7/7 Carlstad Örebro 47-7
SM-final
14/7 Tyresö Carlstad 0-24

2014

Lag G W L T + P %
Carlstad Crusaders 10 10 0 0 588 140 20 100
Tyresö Royal Crowns 10 9 1 0 371 134 18 90
Örebro Black Knights 10 7 3 0 371 199 14 70
Kristianstad Predators 10 6 4 0 270 192 12 60
Uppsala 86ers 10 5 5 0 345 255 10 50
STU Northside Bulls 10 4 6 0 227 323 8 40
Stockholm Mean Machines 10 2 8 0 129 447 4 20
Arlanda Jets 10 1 9 0 117 568 2 10
Limhamn Griffins 10 1 9 0 184 344 2 10
Vecka 21
Arlanda Jets – Carlstad Crusaders 28 – 71
Kristianstad Predators – Tyresö Royal Crowns 0 – 1
Stockholm Mean Machines – Uppsala 86ers 20 – 42
STU Northside Bulls – Limhamn Griffins 31 – 27
Vecka 24
Uppsala 86ers – STU Northside Bulls 34 – 0
Limhamn Griffins – Kristianstad Predators 0 – 47
Tyresö Royal Crowns – Stockholm Mean Machines 56 – 0
Örebro Black Knights – Arlanda Jets 57 – 7
Vecka 25
Carlstad Crusaders – Örebro Black Knights 42 – 9
Stockholm Mean Machines – Arlanda Jets 40 – 0
STU Northside Bulls – Tyresö Royal Crowns 0 – 43
Vecka 26
Tyresö Royal Crowns – Limhamn Griffins 37 – 6
Örebro Black Knights – Stockholm Mean Machines 64 – 0
Kristianstad Predators – Carlstad Crusaders 35 – 56
Uppsala 86ers – Arlanda Jets 59 – 6
Vecka 27
Limhamn Griffins – Uppsala 86ers 18 – 35
Örebro Black Knights – Kristianstad Predators 17 – 0
Carlstad Crusaders – Tyresö Royal Crowns 28 – 18
Vecka 28
Arlanda Jets – Limhamn Griffins 29 – 28
Tyresö Royal Crowns – Uppsala 86ers 37 – 26
Kristianstad Predators – STU Northside Bulls 36 – 18
Vecka 29
Arlanda Jets – STU Northside Bulls 14 – 48
Limhamn Griffins – Stockholm Mean Machines 56 – 13
Tyresö Royal Crowns – Örebro Black Knights 34 – 28
Uppsala 86ers – Carlstad Crusaders 10 – 49
Vecka 30
Örebro Black Knights – Uppsala 86ers 30 – 20
Kristianstad Predators – Arlanda Jets 41 – 13
Carlstad Crusaders – Limhamn Griffins 69 – 7
STU Northside Bulls – Stockholm Mean Machines 42 – 7
Vecka 31
Arlanda Jets – Tyresö Royal Crowns 6 – 70
Stockholm Mean Machines – Carlstad Crusaders 7 – 69
STU Northside Bulls – Örebro Black Knights 20 – 39
Uppsala 86ers – Kristianstad Predators 23 – 26
Vecka 32
Carlstad Crusaders – Arlanda Jets 76 – 0
Tyresö Royal Crowns – Kristianstad Predators 38 – 18
Limhamn Griffins – Örebro Black Knights 14 – 29
Stockholm Mean Machines – STU Northside Bulls 8 – 7
Vecka 33
Carlstad Crusaders – STU Northside Bulls 80 – 6
Arlanda Jets – Örebro Black Knights 14 – 78
Kristianstad Predators – Limhamn Griffins 17 – 6
Uppsala 86ers – Stockholm Mean Machines 61 – 14
Vecka 34
Örebro Black Knights – Carlstad Crusaders 20 – 48
STU Northside Bulls – Uppsala 86ers 55 – 35
Limhamn Griffins – Tyresö Royal Crowns 22 – 37
Stockholm Mean Machines – Kristianstad Predators 20 – 50